Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Filtre
{{ CATEGORY }}
{{ TOTAL }} ürün bulundu
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×

Diş Buğdayı

Bebekler ailenin yeni üyesi olduğu kadarda minik bedeni ile oldukça sevimli varlıklardır. Aile hamile haberini alır almaz bu sevimli yeni üye için ummalı hazırlıklara başlarlar. Sadece doğumdan öncesi değil doğumdan sora bile birçok parti ve hazırlık işlemleri devam eder. Buradaki amaç bebekleriyle birlikte daha iyi bir anılar bırakmak ve doyasıya eğlenmektir.

Bebek büyüdüğünde bu ana ait video ve fotoğrafları göstererek onu ne kadar sevdiklerini göstermek isterler. Bebekler için daha birçok parti düzenlerler. Hoş geldin bebek, mevlit, sünnet, diş buğdayı, doğum günü gibi daha birçok parti çeşidi bulunmaktadır.

Diş Buğdayı Nedir?

Diş buğdayı bebeklerin ilk dişini çıkarmaya başlaması ile birlikte yapılır. Bebeklerin ilk dişleri 2 adet ön alt çenesinden çıkar ve bu bebeklerde oldukça zahmet verici bir olaydır. Bebeklerde ateşlenme, ishal, ağrı, meme reddi, ağlama krizleri, kaşınan diş etleri, ağızdan akan salya gibi diş çıkarma belirtileri bulunuyor. Birçok bebeklerde bu belirtiler görüldüğü için diş buğdayı kutlaması yaparlar.

Diş buğdayı yapmalarının sebebi ise bebeklerin hem dişlerini daha kolay çıkaracağına inanılması hem de dişinin çıkmaya başlamasının sevincidir. Bebekler ilk dişini çıkarmaya başladığında buğday kaynatılarak çevreye dağıtıldığı için adı da buradan gelmektedir. Ancak günümüzde sadece kutlama olarak yapılıyor ve çok nadiren buğday kaynatılıyor.

Diş Buğdayı Partisi

Bebekler 6. aylarına geldiklerinde ilk dişlerini çıkarmaya başlıyorlar. Nadiren de olsa bebekler bazen dişlerini en erken 3 ya da 4 aylarında, en geç 1 yaşında çıkarabiliyorlar. Bu tamamen genetik faktörler ve bebeğin bedeni ile alakalıdır. Dişlerinin çıkmasını dört gözle bekleyen aileler diş buğdayı yapmadan önce bile hazırlıklara başlayabilirler.

Dişinin çıktığını gören aileler duvar süsleri, ikramlıklar, davetiyeler, pasta, konuklara verilecek hediyeler ve bebek süsleri gibi birçok hazırlığa başlarlar. O gün geldiğinde ise konuklar gelir doyasıya eğlenirler ve bu anı ölümsüzleştirmek için hep birlikte fotoğraf çekinirler. Son olarak da misafirler giderken bu özel günün anısına hediye magnetler verilir.

Diş Buğdayı Partisinde Neler Bulunur?

Diş buğdayı yaparken aileler ortam süslerinden magnetlere kadar her şeyi düşünerek hazırlık yaparlar. Ortam süsleri aileler için oldukça önem taşır. Bazı annelerde süsleme açısından birbiriyle yarışır nitelikte hareket ederler.

Diş buğdayında kullanılan malzemeleri şu başlıklar adı altında sıralanabilir;

  • İlk dişim kız
  • İlk dişim erkek
  • Kişiye özel buğdayı

Bu başlıklar adı altında birbirinden güzel süslemeler bulunuyor. Bebeğinize güzel bir anı bırakmak ve sevdiklerinizle bu güzel anı kutlamak istiyorsanız partici.com.tr web adresini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Diş Buğdayında Kullanılacak En Güzel Süsler

Diş buğdayı yaparken kullanılan süsler bebeğin cinsiyetine göre seçilir. Süsler içinde peçete, masa örtüsü, bardaklar, magnet, balon, üçgen flama, fotoğraf çerçevesi, harf banner, kürdan, tabak, zincir süs, tavan süsü gibi çeşitleri bulunuyor. Tüm bu süslemeler diş simgeli ve yazılıdır. Renkleri canlı ve hoş olan bu süslerin üzerinde de ilk dişim yazısı bulunuyor. Bazı ürünlerin üzerinde sevimli bebek simgesi de yer alıyor.

 

 

Partici Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.