Pek çok etkinlikte, çiftlerin, arkadaşların ya da bireysel olarak kişilerin temennilerini ilettikleri bir araç haline gelmiştir. Ayrıca, fenerler toplu halde bırakıldığın geceleri gökyüzünde bir şölen sunmaktadır. Her özel etkinliğin gözdesi haline gelen bu eylem, doğum günü partilerinde, nişan ve düğünlerde, evlilik tekliflerinde sık sık karşılaşılan bir seremoni haline gelmektedir. En özel ve eğlenceli dakikaların bir parçası olarak önem taşımaktadır.

Bir Partici müşterisi olarak da bu etkinliklerinizi ya da kişisel paylaşımlarınızı, geleceğe yönelik dileklerinizi, sevdiklerinizle geçirmenin bir yolunu bulabilirsiniz. Partici’ de bulunan her renkten dilek balonundan seçimlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Bunun içinse aşağıdaki Partici çeşitlerinden yararlanabilirsiniz:

  • Kırmızı
  • Yeşil
  • Beyaz
  • Mavi
  • Kırmızı Kalp Şekilli
  • Mor
  • Turuncu
  • Sarı
  • Pembe

 

Bu çeşitlilik sayesinde, etkinliklerinizin konseptine uygun fenerlerinizi bulabilirsiniz.

Dilek Feneri Nasıl Kullanılır?

Ürünü kullanmak için izlenecek adımlar oldukça basittir. Aldığınız feneri paketinden dikkatlice çıkarıp, hafifçe sallayarak, ortasının hava almasını sağlayın. Böylece fener kendi şeklini bulup genişleyecektir. Paketin içinden çıkan mumu fenerin kenarlarındaki tellerin ortasına bırakın. Mumu bir yandan yakarken diğer elinizle ya da partnerinizden yardım alarak, fenerin üst tarafından tutun. Ve dileğinizi tutmayı unutmayın. Birkaç dakika bekledikten sonra içi sıcaklıkla şişen fener yükselmeye başlayacaktır. Özellikle gece yapılması tavsiye edilen fenerlerin, yükseldikçe oluşturduğu seyir, gecenize güzel bir manzara sunacaktır.

Dilek Feneri Nasıl Yapılır?

Fenerin, dokusundan da anlaşılacağı üzere ince kağıtlardan üretilmiştir. Ayrıca %100 doğada çözünebilen, çevre dostu bir üretime sahiptir. Fenerin, daire şeklindeki alt kısmından çapraz şeklinde bulunan teller vardır. Paketin içinden ayriyeten çıkan mum ise tellerin tam ortasına konulur. Ayrıca mum yakıldığında balon yükselir. Bunun sebebi ise yanan mum sayesinde fenerin içine dolan sıcaklıkla içerideki hava genleşir ve fener şişmeye başlar. Genleşen hava, ortamın yoğunluğundan daha az bir yoğunluğa sahip olduğu için fener yükselmeye başlar.

Dilek Fenerinin Hikayesi

Avrupa’da henüz yaygınlaşan bir etkinlik olmasına rağmen Uzak Doğu’da yüzyıllar boyunca haberleşme aracı olarak kullanılmış bir. Daha sonrasında ise özel günlerinde dilek dileyerek gökyüzüne bırakmaya başlamışlardır.

Uzak Doğuluların yerleşmiş bir kültürü haline gelen bu fenerleri, her yıl onların festivallerinde, kutsal olduğuna inandıkları zamanlarda, gökyüzünde görmek mümkündür.

Yüzyıllar boyunca değişip, gelişip günümüz şekline kavuşan fenerler, artık daha yaygın bir kullanıma alanına ve çoğu ülkenin insanlarına erişim sağlamıştır. Uzak Doğululardan Avrupa’ya, kutsal ve dini inançlardan kişisel dileklere evirilen fenerler, şimdi pek çok organizasyonun bir parçası haline gelmiştir.

Düğünler, nişanlar, özellikle festivaller ve kutlamalarda, insanların özel günlerine ışık katan bir etkinliktir. Partici ile özel günlerin ve organizasyonların, ihtiyaç duyduğu her araç gerecin yanı sıra fenerlere diğer adıyla balonlara erişim sağlayabilirsiniz. Çeşitli renkler ve şekillerle daha ucuza, kaliteli fenerlere göz atabilirsiniz.

Sıralama seçin
Görünüm:
Paket Fiyatı : 7,89 TL KDV Dahil
Paket Fiyatı : 7,89 TL KDV Dahil
Paket Fiyatı : 9,89 TL KDV Dahil
Paket Fiyatı : 7,89 TL KDV Dahil
Paket Fiyatı : 8,03 TL KDV Dahil
Paket Fiyatı : 7,89 TL KDV Dahil
Paket Fiyatı : 7,89 TL KDV Dahil
Paket Fiyatı : 7,89 TL KDV Dahil
Paket Fiyatı : 7,89 TL KDV Dahil
Toplam 9 ürün görüntüleniyor.
Partici Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.